Internetinė bankininkystė (bank link)

OPAY mokėjimo sistema suteikia galimybę atsiskaityti per Swedbank, SEB, Luminor, Citadele, Šiaulių bankas, Medicinos bankas internetinės bankininkystės (bank link) paslaugą.


Sudomino? Gaukite individualų pasiūlymą!


Kas yra internetinė bankininkystė (bank link)?

Tai populiariausias internetinio atsiskaitymo būdas Lietuvoje. Mokėjimas per bank link yra mokėjimas pirkėjui prisijungiant per internetinę bankininkystę prie savo banko sąskaitos ir patvirtinant pardavėjo paruoštą mokėjimo nurodymą. Pirkėjui nebereikia pildyti jokių pavedimo duomenų. Taip apmokėjimo procesas tampa trumpesnis ir paprastesnis. Taip pat dingsta rizika, kad pirkėjas suklys nurodydamas banko sąskaitą ar sumą.

Kaip veikia?

  1. El. parduotuvėje arba OPAY mokėjimo puslapyje, pirkėjas, paspaudęs mygtuką “apmokėti” yra nukreipiamas į jo banko el. bankininkystės puslapį, kuriame prisijungęs,  patvirtina pardavėjo bankui perduotą mokėjimo nurodymą.
  2. Po patvirtinimo, mokėjimo nurodyme nurodyta pinigų suma nurašoma nuo pirkėjo sąskaitos ir pervedama į OPAY priklausančią banko sąskaitą. 
  3. El. parduotuvė automatiškai informuojama apie atliktą mokėjimą, taip pat apie apmokėjimą gali būti informuoti el. paštu el. parduotuvės atsakingi asmenys.
  4. Pirkėjas nukreipiamas atgal į el. parduotuvę, taip pat pirkėjas gauna el. laišką iš OPAY, patvirtinantį apie sėkmingą apmokėjimą.

Pardavėjas, prisijungęs prie OPAY savitarnos mato bendrą savo surinktų lėšų suvestinę. Bet kada gali paspaudęs mygtuką inicijuoti sukauptų lėšų pervedimą į pardavėjo banko sąskaitą.

Išbandykite apmokėjimo procesą DEMO puslapyje.

Privalumai pardavėjui

  • Šiuo mokėjimo būdu gautos lėšos atkeliauja akimirksniu.
  • Nėra mechanizmo gautas lėšas grąžinti pirkėjui (angl. chargeback), po jo pateikto skundo jį aptarnaujančiam bankui.

Privalumai pirkėjui

  • Pardavėjas akimirksniu informuojamas apie gautas lėšas, todėl apmokėjimas užskaitomas labai greitai, ir todėl pirkinį rezervuosite pirmieji, o greičiau gavęs informaciją apie apmokėjimą, pardavėjas išsiųsti ar kitaip suteikti prekes ar paslaugas galės taip pat greičiau.
  • Nereikia suvedinėti mokėjimo duomenų, todėl nebaisu suklysti ir kartu labai paprasta.

Trūkumai pardavėjui

Jei jūsų parduodamos prekės brangesnės nei 90 Eur, šio mokėjimo būdo komisinis mokestis kainuos brangiau, nei pvz., mokėjimas kortele.

Trūkumai pirkėjui

Šis mokėjimo būdas netaiko pirkėjų apsaugos, kai negavus (ar gavus netokį, ar nekokybišką) pirkinio ir neatsiliepiant ar nesant geranoriškam pardavėjui, pirkėjas gali pateikti skundą jį aptarnaujančiam bankui su prašymu grąžinti lėšas priverstinai (angl. chargeback). OPAY dirba tik su patikimais pardavėjais, todėl šis trūkumas būtų neesminis.
Pirkėjas turi sumokėti mokestį bankui už pavedimą.

Apibendrinimas

Tai populiariausias atsiskaitymo būdas Lietuvoje ir kol kas laikomas standartu, nors po truputį nusileidžia Lietuvoje populiarėjantiems atsiskaitymams mokėjimo kortele. Tai saugiausias atsiskaitymo būdas, nes mokėjimo operacijas pirkėjas atlieka prisijungęs prie savo banko paskyros, nedalyvaujant trečiosioms šalims. Kadangi tai labai populiarus mokėjimo būdas, nemažai pirkėjų yra pripratę taip atsiskaityti. Kol kas tiesiog privalote naudoti ši būdą mokėjimams priimti, nes jo neturėjimas gali dažnai tapti pirkėjo apsisprendimu nepirkti jūsų el. parduotuvėje. Tai, kad jums leidžiama naudotis šiuo mokėjimo būdu, byloja apie jūsų, kaip pardavėjo didesnį patikimumą.