Mokėjimo inicijavimo paslauga

OPAY mokėjimo sistema suteikia galimybę atsiskaityti Swedbank, SEB, Luminor, Citadele, Šiaulių bankas, Medicinos bankas, Revolut, LKU, Paysera mokėjimo inicijavimo paslauga*.


Sudomino? Gaukite individualų pasiūlymą!


Kas yra mokėjimo inicijavimo paslauga (MIP)?

Tai sparčiai populiarėjantis internetinio atsiskaitymo būdas Lietuvoje. Mokėjimas per MIP yra panašus į internetinės bankininkystės, pirkėjui nebereikia pildyti jokių pavedimo duomenų. Taip pat dingsta rizika, kad pirkėjas suklys nurodydamas banko sąskaitą ar sumą. Tačiau šis būdas reikalauja atlikti daugiau veiksmų nei internetinė bankinkystė (banklink)

Kliento mokėjimo nurodymas inicijuojamas iš sąskaitos kuri yra banke ir/ar mokėjimo įstaigoje, pasitelkiant OPAY sprendimą. Mokėjimas yra pilnai automatizuotas ir įvykdomas per keletą sekundžių.

Kaip veikia?

 1. El. parduotuvėje arba OPAY mokėjimo puslapyje, pirkėjas, paspaudęs mygtuką “apmokėti” yra nukreipiamas į OPAY mokėjimų surinkimo puslapį kuriame jo prašoma patvirtinti mokėjimo būdą. 
 2. Po patvirtinimo, mokėtojas nukreipiamas į banko prisijungimo langą.
 3. Po sėkmingo prisijungimo mokėtojas turi patvirtinti mokėjimo inicijavimo nurodymą.
 4. Suformuojamas mokėjimas
 5. Pirkėjas patvirtina mokėjimą
 6. Mokėjimo nurodyme nurodyta pinigų suma nurašoma nuo pirkėjo sąskaitos ir pervedama į OPAY priklausančią banko sąskaitą. 
 7. El. parduotuvė automatiškai informuojama apie atliktą mokėjimą, taip pat apie apmokėjimą gali būti informuoti el. paštu el. parduotuvės atsakingi asmenys.
 8. Pirkėjas nukreipiamas atgal į el. parduotuvę, taip pat pirkėjas gauna el. laišką iš OPAY, patvirtinantį apie sėkmingą apmokėjimą.

Pardavėjas, prisijungęs prie OPAY savitarnos mato bendrą savo surinktų lėšų suvestinę. Bet kada gali paspaudęs mygtuką inicijuoti sukauptų lėšų pervedimą į pardavėjo banko sąskaitą.

Išbandykite apmokėjimo procesą DEMO puslapyje. – pasirinkite banką iš skilties “Internetinė bankininkystė”

Privalumai pardavėjui

 • Šiuo mokėjimo būdu gautos lėšos atkeliauja akimirksniu.
 • Nėra mechanizmo gautas lėšas grąžinti pirkėjui (angl. chargeback), po jo pateikto skundo jį aptarnaujančiam bankui.
 • Komisnio mokesčio kaina žemesnė nei internetinės bankininkystės.
 • Galimybė rinkti mokėjimus patogiau nors prekių antkainis sąlyginai nedidelis.

Privalumai pirkėjui

 • Pardavėjas akimirksniu informuojamas apie gautas lėšas, todėl apmokėjimas užskaitomas labai greitai, ir todėl pirkinį rezervuosite pirmieji, o greičiau gavęs informaciją apie apmokėjimą, pardavėjas išsiųsti ar kitaip suteikti prekes ar paslaugas galės taip pat greičiau.
 • Nereikia suvedinėti mokėjimo duomenų, todėl nebaisu suklysti ir kartu labai paprasta.

Trūkumai pardavėjui

Šis mokėjimo būdas reikalauja atlikti sąlyginai daug žingsnių kol užskaitomas mokėjimas.

Trūkumai pirkėjui

Šis mokėjimo būdas netaiko pirkėjų apsaugos, kai negavus (ar gavus netokį, ar nekokybišką) pirkinio ir neatsiliepiant ar nesant geranoriškam pardavėjui, pirkėjas gali pateikti skundą jį aptarnaujančiam bankui su prašymu grąžinti lėšas priverstinai (angl. chargeback). OPAY dirba tik su patikimais pardavėjais, todėl šis trūkumas būtų neesminis. Šis mokėjimo būdas reikalauja atlikti sąlyginai daug žingsnių kol užskaitomas mokėjimas. Pirkėjas turi sumokėti mokestį bankui už pavedimą.

Apibendrinimas

Tai sparčiai populiarėjantis atsiskaitymo būdas Lietuvoje dėl žemų komisinių kaštų. Kadangi tai  populiarus mokėjimo būdas, nemažai pirkėjų jau yra pripratę taip atsiskaityti. 

* Mokėjimo inicijavimo paslaugą teikia NEO Finance, AB