Mokėjimo kortelė

OPAY mokėjimo sistema suteikia galimybę atsiskaityti MasterCard, Maestro, VISA, VISA Electron, V PAY kortelėmis.

Kas yra mokėjimo kortelė?

Mokėjimo kortelės yra pasaulyje pats populiariausias internetinio atsiskaitymo būdas. Atsiskaitydamas šiuo mokėjimo būdu, pirkėjas, užtikrinto saugumo internetiniame puslapyje, suveda duomenis, užrašytus ant pirkėjui priklausančios kredito arba debeto kortelės ir patvirtina mokėjimą. Europos Sąjungoje yra taikomas papildomas saugumo veiksmas, kai pirkėjas, suvedęs savo kortelės duomenis, dar papildomai yra nukreipiamas į jam kortelę išdavusio banko puslapį, kur bankas dar papildomai įsitikina ar pirkėjas ir yra tas asmuo, kuriam priklauso kortelė.

Kaip veikia?

  1. El. parduotuvėje arba OPAY mokėjimo puslapyje, pirkėjas, paspaudęs mygtuką “apmokėti” yra nukreipiamas į saugų OPAY internetinį puslapį, skirtą kortelės duomenims suvesti.
  2. Pirkėjas, suvedęs kortelės duomenis, patvirtina mokėjimą, po ko yra nukreipiamas į jam kortelę išdavusio banko puslapį, kur bankas paprašo suvesti jums į telefoną išsiųstą kodą ar kitu, priklausomai nuo banko, būdu įsitikina jog jūs atsiskaitote jums priklausančia kortele.
  3. Po sėkmingo banko patikrinimo, pinigų suma nurašoma nuo pirkėjo kortelės ir pervedama į OPAY priklausančią banko sąskaitą.
  4. El. parduotuvė automatiškai informuojama apie atliktą mokėjimą, taip pat apie apmokėjimą gali būti informuoti el. paštu el. parduotuvės atsakingi asmenys.
  5. Pirkėjas nukreipiamas atgal į el. parduotuvę, taip pat pirkėjas gauna el. laišką iš OPAY, patvirtinantį apie sėkmingą apmokėjimą.

Pardavėjas, prisijungęs prie OPAY savitarnos mato bendrą savo surinktų lėšų suvestinę. Bet kada gali paspaudęs mygtuką inicijuoti sukauptų lėšų pervedimą į pardavėjo banko sąskaitą.

Išbandykite apmokėjimo procesą DEMO puslapyje.

Privalumai pardavėjui

  • Pardavėjas gali priimti mokėjimus iš viso pasaulio, nesvarbu kokiame pasaulio banke kortelė išduota.
  • Pardavėjas, leidžiantis atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, dažnai pirkėjų laikomas patikimesniu už tuos, kurie tokios galimybės neturi.
  • Pardavėjui, kurio el. parduotuvėje vykstantys atsiskaitymai dažniausiai neviršija 90 Eur, šis atsiskaitymo būdas yra pigesnis, nei, pavyzdžiui, mokėjimas internetine bankininkyste (bank link).

Privalumai pirkėjui

Mokant kortele, ypač kreditine, bankai daugeliu atvejų yra įpareigoti kompensuoti pirkėjui praradimus, pastarajam negavus ar gavus nekokybišką pirkinį.

Trūkumai pardavėjui

  • Šiam mokėjimo būdui netaikomas maksimalus komisinio mokesčio dydis (komisinio lubos), todėl pardavėjui, kurio el. parduotuvėje vykstantys atsiskaitymai dažniausiai viršija 100 Eur, šis atsiskaitymo būdas bus brangesnis, nei, pavyzdžiui, mokėjimas internetine bankininkyste (bank link).
  • Pirkėjas turi teisę pateikti skundą jį aptarnaujančiam bankui, kad kortele pardavėjui sumokėti pinigai, būtų sugrąžinti pirkėjui. Bankui atlikus situacijos tyrimą, pinigai gali būti nuskaičiuoti nuo pardavėjo sąskaitos. Tai yra ne trūkumas, o daugiau auklėjamoji priemonė nesąžiningiems ar nekokybiškas prekes, ar paslaugas parduodantiems pardavėjams, kurie nenori spręsti nepatenkintų pirkėjų skundų patys.

Trūkumai pirkėjui

Pirkėjui reikia įsitikinti ar pardavėjas, kurio tinklalapyje pirkėjas pateikia savo kortelės duomenis, turi teisę tokius duomenis rinkti ir užtikrina tų duomenų saugumą. Jei mokėjimus kortele pardavėjas priima per OPAY, šio trūkumo nėra, nes pardavėjas nemato pirkėjo įvedamų duomenų, o tiesiog yra informuojamas ar mokėjimas pavyko, ar ne.

Apibendrinimas

Jei planuojate pardavinėti prekes už Lietuvos ribų, tai tiesiog privalomas jūsų el. parduotuvei mokėjimo būdas.
Tai mokėjimo būdas, kuriuo mokėdami, pirkėjai jaučiasi labiau apsaugoti, todėl atsiskaitymo galimybės šiuo mokėjimo būdu turėjimas el. parduotuvei gali suteikti konkurencinio pranašumo.